İnstagrama Whatsapp Linki Ekleme




Tıkla sohbet et özelliği nasıl kullanılır

WhatsApp’ın tıkla sohbet et özelliği, telefonunuzun adres defterinde kayıtlı olmayan kişilerle sohbet başlatmanıza olanak verir. Sohbet etmek istediğiniz kişinin aktif bir WhatsApp hesabı varsa ve siz bu kişinin telefon numarasını biliyorsanız oluşturacağınız bağlantıyı kullanarak bu kişiyle sohbet başlatabilirsiniz. Oluşturduğunuz bağlantıya tıklandığında otomatik olarak bu kişiyle aranızda bir sohbet açılır. Tıkla sohbet et özelliği hem telefonunuzda hem de WhatsApp Web’de çalışır.

Kendi bağlantınızı oluşturma

https://wa.me/<number> bağlantı formatını kullanın. Bu bağlantıdaki <number> değişkeni, uluslararası formatta yazılmış eksiksiz bir telefon numarasını gösterir. Telefon numarasını uluslararası formatta eklerken herhangi bir sıfır rakamı, köşeli parantez veya çizgi kullanmayın.

Örnekler:

Kullanınhttps://wa.me/905551234567

Kullanmayınhttps://wa.me/+90-(555)1234567

Kendi bağlantınızı önceden doldurulmuş bir mesaj ekleyerek oluşturma

Sohbet penceresinin metin alanında önceden doldurulmuş mesaj otomatik olarak görüntülenir. https://wa.me/whatsappptelefonnumarası/?text=urlkodlumetin bağlantı formatını kullanın. Bu bağlantıdaki whatsappptelefonnumarası değişkeni uluslararası formatta yazılmış eksiksiz bir telefon numarasını, URLkodlumetin değişkeni ise önceden doldurulmuş URL kodlu mesajı gösterir.

Örnekhttps://wa.me/905551234567?text=Satmayı%20düşündüğünüz%20arabayla%20ilgili%20soru%20sormak%20istemiştim

Sadece önceden doldurulmuş bir mesajla bağlantı oluşturmak için https://wa.me/?text=urlkodlumetin bağlantı formatını kullanın.

Örnek: https://wa.me/?text=Kiraladığınız%20daireyle%20ilgili%20soru%20sormak%20istemiştim`

Bağlantıya tıkladıktan sonra mesajınızı gönderebileceğiniz kişilerin listesini göreceksiniz.

 

KAYNAKÇA : WHATSAPP